Vanaf januari 2026 veranderen de spelregels: de duur van de werkloosheidsuitkering wordt dan immers beperkt tot twee jaar*. Wat betekent dat concreet voor JobYourself?
Gevolgen van de hervorming voor de activiteitencoöperatie JobYourself
Als je tijdens de testperiode je recht op een werkloosheidsuitkering verliest, zijn er verschillende mogelijkheden:
- Je gaat door naar het OCMW ➜ Als het OCMW akkoord gaat met het uitoefenen van deze activiteit, kan je de testfase gewoon voortzetten.
- Je krijgt geen enkele uitkering ➜ Je kan de test voortzetten, zonder uitkering, en jezelf een inkomen uitbetalen op basis van de winst die je activiteit genereert.
- Je verlaat de coöperatie ➜ Je ontvangt de winst die je tot dan toe hebt gegenereerd. (DiES, Smart, Tentoo, Amplo)
Belangrijk: ook als je in het testparcours van JobYourself zit, kan je worden uitgesloten van de werkloosheid. De activiteitencoöperaties vallen niet onder de afwijkingen die zijn opgesteld voor opleidingen of knelpuntberoepen.
Artikel gekopieerd van de website hub.info Lees het volledig artikel
*Dat recht omvat een basisperiode van 12 maanden, waarbij maximum 12 extra maanden kunnen komen, afhankelijk van het beroepsverleden. Het recht op inschakelingsuitkeringen is voortaan beperkt tot een periode van maximum 1 jaar. Lees het volledige artikel op RVA.be